W czwartek, 29 grudnia 2022 r., czyli w 86. rocznicę śmierci Czcigodniej Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek, w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Świętego Michała Archanioła w Miejscu Piastowym odbyła się uroczysta Eucharystia z prośbą o jej rychłą beatyfikację. Mszy świętej przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił bp Krzysztof Chudzio.

W homilii biskup pomocnicy archidiecezji przemyskiej przypominał, że „dzieło Boże rodzi się w ofierze”. – Ofierze, która przecież jest realizacją miłości. Być służącymi tych, którym nie można nie służyć. Oto dewiza, którą żyła Matka Anna Kaworek. Żyła w ten sposób w prawdziwej światłości – powiedział kaznodzieja.

Dzisiaj cieszymy się i radujemy, że to dzieło Boże rozrosło się i jest realizowane w tak widoczny sposób. Ale też ciągle są aktualne słowa św. Jana Pawła II skierowane do sióstr zakonnych: potrzebna jest zawsze czujność i rozeznawanie duchowe, aby życie konsekrowane chronić przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Przed tym wszystkim, co mogłoby prowadzić do osłabienia pierwotnej gorliwości, do powierzchowności i przeciętności w służbie Bożej – przypominał zachęcając siostry do ciągłego osobistego rozwoju duchowego.

Na spotkaniu modlitewnym obecni byli parafianie z Miejsca Piastowego, członkinie Wspólnoty Mi-ka-El i przyjaciele Zgromadzenia. Po liturgii była wspólna modlitwa przy sarkofagu Służebnicy Bożej, a potem radosne, świąteczne kolędowanie.