Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu zaprasza wszystkich zwiedzających oraz młodzież na ferie zimowe w pałacu. Poprzez ciekawą ofertę edukacyjną będzie można dosłownie przenieść się w czasie..

 W planie:

Nauka kaligrafii – kształcenie zmysłu piękna

Podczas warsztatów kaligrafii rozwiniemy zmysł piękna, estetyki, a także wyćwiczymy precyzję oraz cierpliwość. Posługując się wzorami dawnego pisma oraz tradycyjnymi przyborami pisarskimi, uczestnicy będą doskonalić naukę pięknego pisania.

Drzewo genealogiczne – poznaj korzenie swojej rodziny.

W ramach zajęć dzieci będą miały możliwość wykonania drzewa genealogicznego swojej rodziny. Inspiracją do wykonania prac będzie drzewo genealogiczne rodziny Dzieduszyckich herbu Sas, eksponowane w muzeum. Do stworzenia własnego drzewa uczestnicy będę używać kartki papieru, kredek, kleju i nożyczek.

Moda w XIX wieku.

Po wcześniejszym zwiedzaniu ekspozycji i zapoznaniu się z grafikami XIX wiecznymi, na których przedstawiona jest moda damska i męska, uczniowie będą kolorować wydrukowane grafiki z wykorzystaniem kredek i farb.

Zajęcia we wtorek, środę oraz czwartek od 12:00-14:00 w drugi tydzień ferii.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w audycji pt. „W rytmie wydarzeń” z dnia 20 stycznia 2023 roku, gdzie gościmy; Piotra Prymona – kierownika oraz Katarzynę Szarek – pracownika Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu.