Okres Wielkiego Postu jest dla wielu z nas czasem wytężonej modlitwy oraz walką o poprawienie jej jakości. Dlatego w piątkowej „Rozmowie dnia” przyglądnęliśmy się modlitwie psalmami, która dla wielu staje się wejściem na prawdziwe duchowe wyżyny. Od kilku lat, wielkim apostołem modlitwy psalmami oraz pomysłodawcą inicjatyw z nimi związanych, jest o. dr. Piotr Kwiatek – psycholog, psychoterapeuta, rekolekcjonista i wykładowca.

Ojciec Piotr zwrócił uwagę, że modlitwa psalmami to nie tylko propozycja dla osób duchownych i konsekrowanych. Psalmy wyrażają pełną gamę uczuć i emocji towarzyszących od wieków człowiekowi, dlatego są doskonałą modlitwą dla każdego, kto chce swoje codzienne sprawy przedstawiać Panu Bogu. Ich bogactwo i głębia prowadzi do prawdziwego uzdrowienia wielu aspektów naszego życia, stąd modlitwę psalmami możemy zdecydowanie nazwać psalmoterapią.

Nasz gość, przypomniał również o modlitewnej inicjatywie 1W1, która jest doskonałą okazją, aby poprzez modlitwę psalmami doświadczyć duchowego wsparcia, jakie daje wspólnota. Każdy uczestnik tej akcji modli się jednym psalmem w intencji wszystkich osób uczestniczących w tym projekcie, a w zamian otrzymuje dar modlitwy w swojej intencji od wszystkich.