W Leżajsku odbyły się rekolekcje kapłańskie dla księży, którzy organizują i przewodniczą pątnikom podczas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. W spotkaniu udział wzięli reprezentanci z całej Polski.

Rekolekcje odbywały się w dniach 17-20 kwietnia 2023 r., w Domu Pielgrzyma przy sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. W spotkaniu wzięli udział duszpasterze związani z pielgrzymką na Jasną Górę – dyrektorzy i kapłani posługujący na pątniczym szlaku z terenu diecezji w Polsce: Białostockiej, Bielsko-Żywieckiej, Drohiczynskiej, Gdańskiej, Gnieźnieńskiej, Kaliskiej, Kieleckiej, Krakowskiej, Łomżyńskiej, Pelplinskiej, Poznańskiej, Przemyskiej, Radomskiej, Rzeszowskiej, Sandomierskiej, Sosnowieckiej, Szczecińsko-Kamieńskiej, Toruńskiej, Warszawsko-Praskiej, Włocławskiej, Wrocławskiej i Warszawskiej.

Ćwiczenie rekolekcyjne dla kapłanów poprowadził ks. Piotr Kandefer, proboszcz parafii w Pruchniku, z kolei obradom pastoralnym, które odbywały się w ramach reko0lekcji, przewodniczył bp Krzysztof Zadarko, delegat KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Z kapłanami spotkał się również Metropolita Przemyski abp Adam Szal.

Jeden z dni rekolekcyjnych został przeznaczony na pielgrzymowanie. Księża odwiedzili Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markowicza w Miejscu Piastowym, Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie i klasztor w Komańczy, miejsce internowania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

W piątek, 21 kwietnia 2023 r., podczas audycji z cyklu „W rytmie wydarzeń” wysłuchaliśmy rozmów ks. Piotra Czarnieckiego z organizatorami i uczestnikami rekolekcji. Gośćmi byli m.in. abp Adam Szal i bp Krzysztof Zadarko.