18 maja 2023 r. wspominać będziemy 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Szczególnym miejscem jego kultu w Archidiecezji Przemyskiej jest m.in. Kraczkowa.

W parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej św. Jan Paweł II jest postacią wciąż żywą i obecną. To m.in. comiesięczna modlitwa przez jego wstawiennictwo każdego 2. dnia miesiąca, ale też Dom Pamięci św. Jana Pawła II, w którym zgromadzone są pamiątki po naszym wielkim rodaku. Ponadto miejscowa szkoła podstawowa nosi im. św. Jana Pawła II, a w dniu urodzin na jednej z jej ścian zostanie odsłonięty i poświęcony mural poświęcony tej postaci.

O kulcie św. Jana Pawła II w Kraczkowej i uroczystości odsłonięcia i poświęcenia muralu rozmawialiśmy podczas środowej audycji z cyklu „W rytmie wydarzeń”, 17 maja 2023 r. Gościem przy radiowym mikrofonie był ks. Mieczysław Bizior, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej.

Uroczystość z racji 103. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w Kraczkowej odbędzie się 18 maja 2023 r. Rozpocznie ją Msza Święta o g. 16, a po niej dalsza część przed budynkiem szkoły podstawowej.