Na Jasnej Górze odbyło się Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. W dniach 18-20 maja 2023 r. członkowie wspólnoty spotkali się w ramach inicjatywy #Kongres40.

Ogólnopolskie Czuwania Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze odbywają się już od 40 lat. Dlatego tym razem organizatorzy wydarzenia zaprosili do przeżywania jubileuszu z tej okazji. Tematem wydarzenia było: „Pokolenie pokoleniu głosi Twoje dzieła i zwiastuje Twe potężne czyny”, a głównym gościem pochodzący z Malezji Jude Antoine, świecki misjonarz i ewangelizator z rodziną.

Przy tej okazji do rozmowy przy mikrofonie Radia FARA – Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej zaprosiliśmy Juda Antoine’a, głównego gościa spotkania, który opowiedział o tym w jaki sposób odkrył Bożą miłość w swoim życiu i dlaczego dziś mówi o niej innym.

Drugim gościem był bp Andrzej Przybylski, delegat KEP ds. Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, który mówił o historii i znaczeniu 40 lat Ogólnopolskich Czuwań Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze.

Rozmów z prowadzącymi #Kongres40 na Jasnej Górze wysłuchaliśmy w ramach audycji z cyklu „W rytmie wydarzeń”, we wtorek – 23 maja 2023 r.