Pod hasłem „Cześć Maryi – z Rodziną Ulmów wielbimy Maryję” odbył się w Cierpiszu 12. Przegląd Pieśni Maryjnej. To parafialne wydarzenie połączone z modlitwą i rodzinnym piknikiem.

W niedzielę, 21 maja 2023 r., po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, a później pracami remontowymi przy kościele, wspólnota parafii pw. św. Jana Chrzciciela i Matki Bożej Różańcowej w Cierpiszu podjęła się organizacji spotkania ku czci Matki Bożej, które było już lokalną tradycją.

Jak mówił ks. Stanisław Chrapek, proboszcz parafii, wydarzenie każdego roku cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, ale także przyjezdnych. – Liczba gości i rozwój przeglądu zachęcał nas każdego roku, aby się nie zatrzymywać i co roku podejmować tę inicjatywę, po to by pokazać, że można mieć spotkanie religijne, ale też spotkanie przy muzyce, że można się integrować w rodzinach, bez alkoholu.

Tym razem szczególnymi patronami przeglądu stali się kandydaci na błogosławionych, Słudzy Boży Rodzina Ulmów. Przy okazji muzycznego spotkania zaproszony z Markowej, sąsiedniej parafii ks. Roman Chowaniec, zapraszał to tego, aby poznawać te postaci, a we wrześniu licznie wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych.

W przygotowanie Przeglądu Pieśni Maryjnej w Cierpiszu włącza się wiele osób, począwszy od Akcji Katolickiej, przez stowarzyszenia, aż po osoby indywidualne. – O wydarzeniu myślimy już od stycznia – mówiła Maria Szydełko, przewodnicząca Koła Kobiet w Cierpiszu. – Na ten dzień przygotowujemy bardzo dużo ciepłych potraw, także śpiewamy. Przyjechały zespoły z Głuchowa, Białobrzeg, Markowej i wiele innych. Śpiewamy Matce Bożej.

Choć głównym motywem spotkania w Cierpiszu był 12. Przegląd Pieśni Maryjnej, to była to też okazja do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej, a później do spotkania, rozmów i zabaw dla dzieci i całych rodzin.

Relacji z  12. Przeglądu Pieśni Maryjnej „Cześć Maryi – z Rodziną Ulmów wielbimy Maryję” wysłuchaliśmy w programie „W rytmie wydarzeń”, w środę – 24 maja 2023 r.