W niedzielę, 10 września 2023 r., w Markowej do grona błogosławionych Kościoła katolickiego dołączą Czcigodni Słudzy Boży Józef i Wiktoria Ulmowie z siedmiorgiem swoich dzieci. Czasu do tej uroczystości pozostało niewiele, a zatem na jakim etapie są przygotowania?

W piątek, 18 sierpnia 2023 r., na antenie Radia FARA w programie „W rytmie wydarzeń” dowiedzieliśmy się m.in. ile osób spodziewają się organizatorzy beatyfikacji, jakim zainteresowaniem cieszy się ta uroczystość, czy będzie ona transmitowana w mediach oraz gdzie szukać wszelkich informacji dotyczących beatyfikacji. Informacji udzieliła dr Małgorzata Sztolf, wicedyrektor Biura Uroczystości Beatyfikacyjnej Rodziny Ulmów powołanego przez abp. Adama Szala.

Bardzo ważnym aspektem wrześniowej beatyfikacji Rodziny Ulmów jest także poznanie liturgicznych aspektów samej ceremonii. W jakim języku będzie sprawowana liturgia, kto jej będzie przewodniczył, jakie czytania usłyszymy podczas Eucharystii, kiedy najprawdopodobniej w kalendarzu liturgicznym zostanie zapisane wspomnienie Rodziny Ulmów z Markowej – to tylko niektóre kwestie, którymi podzielił się na antenie Radia FARA ks. dr Łukasz Jastrzębski, ceremoniarz Archidiecezji Przemyskiej i szef sekcji liturgicznej beatyfikacji.


W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Czcigodnych Sług Bożych
Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem dzieci,
która odbędzie się 10 września w Markowej,
odsyłamy do oficjalnej strony internetowej

ulmowie.pl

oraz na profile w mediach społecznościowych

facebook.com/Ulmowie

instagram.com/ulmowie_pl

do których obserwowania i polubienia gorąco zapraszamy.