Papież Franciszek pobłogosławił obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa i przyjął relikwie bł. Rodziny Ulmów.

Podczas kolejnej środowej audiencji generalnej w Watykanie, 13 września 2023 r., Ojciec Święty mówił do pielgrzymów z Polski, że bł. Rodzina Ulmów ma być dla Polaków i polskich rodzin „wzorem pobożności do Najświętszego Serca Pana Jezusa, którego obraz będzie czczony podczas peregrynacji w Archidiecezji Przemyskiej”.

W audiencji uczestniczył abp Adam Szal, razem z towarzyszącymi mu kapłanami z Archidiecezji Przemyskiej. W połączeniu z Radiem FARA Metropolita Przemyski mówił o swoim spotkaniu z Papieżem Franciszkiem.

Cel naszej wędrówki był oczywisty. Chcieliśmy podziękować Ojcu Świętemu, wręczyć mu relikwie nowych błogosławionych oraz wręczyć obraz będący kopią obrazu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów – mówił abp Szal.

Przy okazji wizyty w Watykanie Metropolita Przemyski prosił Papieża Franciszka o pobłogosławienie obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa, który niebawem rozpocznie peregrynację w Archidiecezji Przemyskiej.

Obraz będzie peregrynować po naszych parafiach od 18 września. Ten obraz już odjechał do Parlay-le-Monial z kapłanami po to, aby w miejscu objawień Najświętszego Serca pomodlić się i powierzyć peregrynację tajemnicy Najświętszego Serca – mówił abp Adam Szal.

Podczas wizyty w Rzymie Metropolicie Przemyskiemu towarzyszy m.in. ks. Witold Burda, postulator procesu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów. Zaznaczył, że wyniesienie na ołtarze męczenników z Markowej odbiło się szerokim echem na całym świecie.

Biskupi z różnych stron świata mówili, że wszyscy są pod wrażeniem piękna i niezwykłego świadectwa jakim było męczeństwo całej rodziny Ulmów. Widzimy, że ten przykład jest coraz bardziej znany, wszyscy są nim poruszeni. Jestem przekonany, że ten dar beatyfikacji przyniesie wiele pięknych owoców – mówił ks. Burda.

Postulator procesu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów z Markowej zapraszał także to modlitwy o cud przez wstawiennictwo nowych błogosławionych, co otworzy drogę do ich kanonizacji.