Autokarowa pielgrzymka do Warszawy, Niepokalanowa i Szymanowa z Radiem FARA, to doskonała okazja, by zbliżyć się do Boga i wejść w głąb życia duchowego. Wyjazd odbędzie się w dniach 18-19 czerwca 2022 r.

Wizyta w Warszawie, stolicy Polski, to nie tylko szansa na zwiedzenie ważnych miejsc dla każdego Polaka, ale także możliwość rozwoju religijnego. W programie przewidziano zwiedzanie: Świątyni Opatrzności Bożej i Panteonu Wielkich Polaków, Narodowego Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz urzekającego Starego Miasta.

Podczas wyjazdu będzie okazja zaczerpnąć z duchowości kolbiańskiej, bowiem nieopodal Warszawy położony jest Niepokalanów związany ze św. o. Maksymilianem Kolbe. Tam rodził się kult Niepokalanej, której miejscowość zawdzięcza swoją nazwę, i to tam miały początek wielkie dzieła duchowe i wydawnicze: Rycerz Niepokalanej i Rycerzyk, a także Radio Niepokalanów (działające do dziś!) założone przez św. Maksymiliana.

Z kolei w drodze powrotnej będzie okazja do nawiedzenia Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej w Szymanowie (mieszczącym się ok. 50 km od Warszawy w klasztorze Sióstr Niepokalanek). Tam statua Matki Bożej pełna dostojeństwa, blasku i wewnętrznego skupienia, wyrażająca dziewiczą czystość i dar macierzyństwa przyciąga do siebie licznych czcicieli.

Podczas pielgrzymki będzie okazja, aby przeżywać Mszę Świętą i uczestniczyć w modlitwie różańcowej w starej kaplicy św. Maksymiliana w Niepokalanowie, która jest jednym z pierwszych budynków na terenie klasztoru Niepokalanów, w której przed wojną modlili się zakonnicy i okoliczna ludność. To właśnie tam całe to dzieło, któremu na imię „Radio FARA” (pracownicy, wolontariusze, słuchacze i prowadzone dzieła) zostanie zawierzone Matce Bożej Niepokalanej i św. Maksymilianowi. To w tej kaplicy Rozgłośnia otrzyma obraz i relikwie św. Maksymiliana, które będą trwałym znakiem przypominającym to ważne wydarzenie.

Koszt pielgrzymki wynosi 350 zł. W tej cenie zawarty jest koszt przejazdu autokarem, nocleg w domu pielgrzyma w Niepokalanowie, obiadokolacja w sobotę, śniadanie i obiad w niedzielę, opłaty związane z wejściem do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie.

Trasa przejazdu autokaru / busa:

Uczestnicy pielgrzymki mogą wsiąść do autokarów na trasie:

  • Trasa I: Sanok – Krosno – Rzeszów
  • Trasa II: Przemyśl – Radymno – Jarosław – Przeworsk – Łańcut – Rzeszów

Od Rzeszowa przejazd jednym wspólny autokarem.

Wyjazd w sobotę (18 czerwca) w godzinach ok. 4-5. Przyjazd w niedzielę (19 czerwca) w godzinach wieczornych.

Zapisy na autokarową pielgrzymkę przyjmuje Biuro Radia FARA w Przemyślu (ul. Grodzka 11, 37-700 Przemyśl), czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00-12:00 i od 14:00-17:00. Numer telefonu: 16 67 67 001. Zapisy na pielgrzymkę trwają do 20 maja br. (decyduje kolejność zgłoszeń).

Po zamknięciu listy do uczestników pielgrzymki zostaną przesłane dokładne informacje o przebiegu całej pielgrzymki.

Opłatę za uczestnictwo w autokarowej pielgrzymce z Radiem FARA do Warszawy, Niepokalanowa i Szymanowa należy wpłacać na konto Rozgłośni: PKO BP 39 1020 4274 0000 1002 0084 2476 – z dopiskiem „Czerwcowa pielgrzymka słuchaczy + nazwisko i imię uczestnika”.