• sobota, 22 Wrz 2018  08:30
  • sobota, 22 Wrz 2018  15:00
  • Łańcut - Fara
    ul. Farna 20
    37-100 Łańcut
    podkarpackie

Archidiecezjalne Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza  na dzień skupienia, który odbędzie się w sobotę, 22 września 2018 roku w Parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Łańcucie (Fara).

Straż Honorowa skupia ludzi pragnących odpowiedzieć na skargę Jezusa w Ogrójcu: „Czy nie mogliście czuwać jednej godziny ze Mną?” i którzy starają się swoim wynagrodzeniem i miłością pocieszać Jezusowe Serce. W tym celu członkowie wspólnoty obierają sobie jedną godzinę w ciągu dnia, aby wśród codziennych zajęć, myślą i sercem towarzyszyć Jezusowi obecnemu w tabernakulum, oddawać Mu cześć, wynagradzać i ofiarowywać swoje życie. Dzięki tej formie pobożności, członkowie Arcybractwa kształtują swoje życie i włączają się w Nową Ewangelizację. (s. Maria od Najświętszego Serca)

Początek spotkania o godz. 8.30, a zakończenie około godz. 15.00. Zachęcamy do uczestnictwa wspólnoty strażowe, parafie, kapłanów i wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

W programie przewidziano: Mszę świętą; konferencje, adorację, Materiały formacyjne do wykorzystania w  przygotowaniu  do Jubileuszu 100-lecia poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i 150-lecia istnienia Arcybractwa Straży Honorowej w Polsce.

W tym roku dzień skupienia, poprowadzą  zaproszeni goście: ks. Józef Gaweł SCJ – Dyrektor Krajowy Arcybractwa SHNSPJ i ks. Wiesław Pietrzak SCJ.

Zgłoszenia przyjmują:

  • ks. Wiesław Szczygieł: kom. 607 857 857,
  • Halina Graboń: kom. 660 357 397.

Serdecznie zapraszamy!