• sobota, 4 Gru 2021  10:00
  • sobota, 4 Gru 2021  13:00
  • Parafia w Brzozowie
    Plac Grunwaldzki 2
    36-200 Brzozów
    podkarpackie

Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II
organizuje przy Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie
kurs wprowadzający w lekturę Biblii.

W ramach rocznego studium, uczestnicy kursu zostaną wprowadzeni w zrozumienie treści i zbawczego orędzia wszystkich ksiąg biblijnych. Zdobyte umiejętności korzystania z Biblii będą pomocne w osobistej formacji chrześcijańskiej, w uczestnictwie i prowadzeniu grup i spotkań biblijnych, w rodzinnej i osobistej modlitwie lectio divina, w podejmowaniu apostolstwa i ewangelizacji. Ukończenie kursu jest podstawowym warunkiem, by stać się członkiem ogólnopolskiego Stowarzyszenia, jakim jest Dzieło Biblijne.

Kurs rozpocznie się w sobotę, 4 grudnia 2021 r. o godz. 10.00 w budynku szkolnym przy plebanii w Brzozowie. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie sprawom organizacyjnym oraz ogólnemu wprowadzeniu w problematykę owocnej lektury Pisma Świętego. Kurs potrwa do lipca 2022 roku, a zajęcia zasadniczo będą prowadzone w pierwszą i trzecią sobotę każdego miesiąca (z pewnymi wyjątkami ze względu na kalendarz) w godz. 9.00-13.00.

Kurs jest bezpłatny i adresowany do wszystkich, którzy są zainteresowani pogłębieniem wiedzy i duchowości biblijnej. Prowadzi go moderator Dzieła Biblijnego ks. dr hab. Stanisław Haręzga. Do udziału w kursie zapraszamy wszystkich chętnych z parafii rejonu brzozowskiego tj. dekanaty Brzozów, Domaradz i Grabownica. Dodatkowe informacje można uzyskać u moderatora Dzieła Biblijnego: harezga@poczta.onet.pl; kom.: 600 287 928.

Serdecznie zapraszamy!