W niedzielę, 11 października 2015, odbędzie się Pielgrzymka Młodzieży do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu, inaugurująca nowy rok pracy formacyjnej i z okazji Dnia Papieskiego. Będzie to jednocześnie wejście na drogę bezpośredniego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Polsce pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Do udziału w Pielgrzymce zapraszamy także społeczności szkół archidiecezji przemyskiej, które noszą szlachetne imię Jana Pawła II (ze sztandarem).

PROGRAM

  • 10.00 – Zawiązanie wspólnoty – godzina świadectwa z przesłaniem SDM (aula WSD)
  • 11.15 – Procesja z Krzyżem Spotkań Młodych AP do Archikatedry
  • 11.30 – EUCHARYSTIA z obrzędem przyjęcia Światła* przewodniczy abp J. Michalik (wolontariusze ŚDM przejmują Krzyż Spotkań Młodych AP)
  • Agapa (Parking Seminaryjny, ul. Zamkowa) 

* Światło przyjmują delegaci dekanatów, ruchów, stowarzyszeń oraz lokalnych Centrów Światowych Dni Młodzieży w AP, które powstały w następujących ośrodkach: DC-Przemyśl, Brzozów, Jarosław, Krosno, Leżajsk, Łańcut, Przeworsk, Sanok. (wyznaczone osoby, które przyjmują Światło zgłaszają się do ceremoniarza w zakrystii katedralnej o godz. 11.00).

Bardzo prosimy księży moderatorów, katechetów, nauczycieli i wychowawców o towarzyszenie młodzieży w tym ważnym wydarzeniu wiary. 

Szczególny apel kierujemy do duszpasterzy i młodzieży ze wspólnot apostolskich przemyskich parafii. W poranek Dnia Papieskiego „wyjdźcie na ulice… Przemyśla i zróbcie raban” (por. Franciszek w Rio 2013) – pieszo pielgrzymując do Seminarium na uroczyste rozpoczęcie Pielgrzymki; pielgrzymka jest świadectwem wiary, do którego wciąż wzywa św. Jan Paweł II.

ks. Tadeusz Biały

pielgrzymka_do_archikatedry_2