• sobota, 10 Lut 2024
  • piątek, 16 Lut 2024
  • Radio FARA
    ul. Grodzka 11
    37-700 Przemyśl
    podkarpackie

W dniach od 10 do 17 lutego 2024 r. zapraszamy słuchaczy i przyjaciół Radia FARA – Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej do udziału w pielgrzymce śladami Jezusa po Ziemi Świętej.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej to nie tylko podróż, to prawdziwa wyprawa w głąb siebie, w poszukiwaniu duchowego wzrostu i pogłębienia wiary. To okazja do spotkania z historią i kulturą, które stworzyły naszą religię. Chodzenie śladami Jezusa jest doświadczeniem zmieniającym życie i pozwala wzrastać w chrześcijańskiej doskonałości. Będziesz zaskoczony Łaską… Te wyjątkowe miejsca święte można zobaczyć, dotknąć, ucałować, oddać cześć. Bądź przygotowany na spotkania z Chrystusem na ścieżkach, którymi On chodził, w górach, dolinach, na drogach i na jeziorze.

ZAPRASZAMY na pielgrzymkę do Ziemi Świętej wszystkich słuchaczy radia FARA, ale i nie tylko. To wyjątkowa okazja, aby przejść szlakami Jezusa Chrystusa. To w tych miejscach Pan dokonywał wielu cudów, nauczał swoich uczniów. Warto przejść się po ruinach synagogi i poczuć bliskość Jezusa, odkrywając jego nauki na nowo. Pielgrzymka zapewni niezapomniane wrażenia i emocje. Będzie okazja odwiedzić takie miejsca jak Jerozolima, Betlejem, Jafa, Góra Karmel i wiele innych. Spacerując po starożytnych uliczkach Jerozolimy, dzięki tak szczególnej atmosferze przeniesiemy się w czasy biblijne.

PROGRAM PIELGRZYMKI

10.02.2024 (1. dzień) – SPOTKANIE NA LOTNISKU, WYLOT, POLE PASTERZY, BETLEJEM
Spotkanie na lotnisku Kraków-Balice. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Krakowa o godz. 5:40. Przylot do Tel Avivu o godz. 10:10. Odbiór bagaży. Przejazd do Betlejem na Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

11.02.2024 (2. dzień) – BETANIA, WADI QELT, JERYCHO, MORZE MARTWE, QUMRAN, KASR AL JAHUD
Śniadanie. Betania – kościół. Następnie przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Pana Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (ok. 25 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 428 m ppm). Następnie panorama na groty Qumran, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów
w rzece Jordan – Kasr Al Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Obiadokolacja. Nocleg.

12.02.2024 (3. dzień) – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW, TABGA, KAFARNAUM
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd na północ. Przejazd wzdłuż Jeziora Galilejskiego. Góra Błogosławieństw Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra. Dla chętnych możliwość degustacji „Ryby św. Piotra” (25 USD/os). Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą. Zakwaterowanie w hotelu w Tyberiadzie. Obiadokolacja. Nocleg.

13.02.2024 (4. dzień) – GÓRA TABOR, KANA GALILEJSKA, NAZARET, HAJFA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na Górę Tabor – miejsce Przemienienia Jezusa. Następnie do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie przejazd do Nazaretu i zwiedzanie. Bazylika i grota Zwiastowania, dom św. Józefa – gdzie mieszkała św. rodzina. Następnie Sanktuarium proroka Eliasza i Matki Bożej – Stella Maris w Hajfie. W drodze do Betlejem zatrzymamy się w Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy Akwedukt z czasów Rzymskich. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

14.02.2024 (5. dzień) – JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja. Nocleg.

15.02.2024 (6. dzień) – JEROZOLIMA: GÓRA OLIWNA – GÓRA SYJON
Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu – kościół zaparcia się św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 35 USD/os)..

16.02.2024 (7. dzień) – EIN KAREM, YAD VASHEM, POWRÓT – ZAKOŃCZENIE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Ein Karem – kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Następnie Yad Vashem – Instytut Pamięci ofiar pomordowanych podczas II wojny światowej. Przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot do Polski o godz. 20.05. Przylot do Krakowa o godz. 23.00. Zakończenie pielgrzymki.

DO POBRANIA

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA W PIELGRZYMCE

Dokonaj rezerwacji udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej poprzez wypełnienie formularza według wyboru odpowiedniego pokoju:

REZERWACJA – wariant 1:
10.02 sob. – 16.02.2024 sob. / 7 dni
Transport: samolot Kraków
Kliknij Pokój TWIN (pokój dwuosobowy łóżka oddzielnie)
Wyżywienie: 2 dziennie

REZERWACJA – wariant 2:
10.02 sob. – 16.02.2024 sob. / 7 dni
Transport: samolot Kraków
Kliknij Pokój TPL (pokój trzyosobowy)
Wyżywienie: 2 dziennie

REZERWACJA – wariant 3:
10.02 sob. – 16.02.2024 sob. / 7 dni
Transport: samolot Kraków
Kliknij Pokój DBL (pokój dwuosobowy łóżko małżeńskie)
Wyżywienie: 2 dziennie

REZERWACJA – wariant 4:
10.02 sob. – 16.02.2024 sob. / 7 dni
Transport: samolot Kraków
Kliknij Pokój SGL (pokój jednoosobowy)
Wyżywienie: 2 dziennie