Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Dni modlitw o beatyfikację Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca

15 kwietnia - 16 kwietnia

W dniach 15-16 kwietnia 2023 roku w Kalwarii Pacławskiej odbędą się dni modlitw o beatyfikację Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. To coroczne spotkanie, które odbywa się w okolicach rocznicy śmierci (31 marca) franciszkanina. W programie oprócz wspólnej modlitwy podczas Mszy św., różańca i koronki do Bożego Miłosierdzia przewidziano konferencje, spektakl teatralny oraz koncert pieśni maryjnych.

„Jak cię widzą, tak cię piszą –Ojciec Wenanty w relacjach z drugimi” – to temat konferencji duchowej, która rozpocznie pierwszy dzień modlitw. Prelekcję wygłosi o. dr Piotr Paradowski z Zielonej Góry. Z kolei o godz. 16.30 Teatr Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II z Krakowa przedstawi spektakl pt. „Wenanty. Skromny i wielki”.

Na godz. 18.00 zaplanowano Mszę św. w intencji beatyfikacji Ojca Wenantego Katarzyńca, której przewodniczyć będzie o. Mariusz Kozioł, wikariusz prowincjalny franciszkanów z Krakowa. Pierwszy dzień modlitw zakończy wspólna modlitwa różańcowa o godz. 20.30 połączona z Apelem Maryjnym i zasłonięciem Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Niedziela 16 kwietnia rozpocznie się o godz. 10.30 koronką do Bożego Miłosierdzia. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. dr Witold Burda, diecezjalny postulator beatyfikacji Rodziny Ulmów, których wyniesienie na ołtarze odbędzie się 10 września 2023 r. w Markowej. Po Eucharystii odbędzie się koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Sanockiego Chóru Kameralnego, pod dyrekcją dr hab. Elżbiety Przystasz.

O. Wenanty Katarzyniec OFMConv urodził się 7 października 1889 r. w Obydowie koło Lwowa. Zmarł w opinii świętości 31 marca 1921 r. w Kalwarii Pacławskiej. Od 2016 r. przysługuje mu tytuł Czcigodnego Sługi Bożego. W 2018 r. za zgodą Watykańskiej Kongregacji ds. Świętych jego doczesne szczątki zostały ponownie przebadane i złożone w bazylice w Kalwarii Pacławskiej.

Szczegóły

Początek:
15 kwietnia
Koniec:
16 kwietnia
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Kalwaria Pacławska
podkarpackiePoland+ Google Map
Skip to content