Przetargi

Przemyśl, 14 czerwca 2024 r.

Ogłoszenie postępowanie zakupowe RPOZ-2

Poniżej zamieszczamy do pobrania stosowną dokumentację.

Przetargi

Przemyśl, 26 marca 2024 r.

POSTĘPOWANIE ZAKUPOWE NA REWITALIZACJĘ
ZESPOŁU PAŁACOWO-PARKOWEGO W MAĆKOWICACH

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego
ogłasza postępowanie zakupowe na rewitalizację Zespołu Pałacowo-Parkowego w Maćkowicach.

Poniżej zamieszczamy do pobrania stosowną dokumentację.

Podpisano dwie umowy dotacyjne na ponad 5 mln złotych

W czwartek, 7 marca 2024 r., w Domu Biskupim w Przemyślu podpisano dwie ważne umowy na dotacje z pieniędzy pozyskanych przez samorząd województwa podkarpackiego z Rządowego Programu odbudowy Zabytków. Umowy dotyczą rewitalizacji zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Maćkowicach oraz prac konserwatorskich w przemyskiej Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela. Pula środków na obydwa zadania to ponad 5 mln złotych.

Umowę w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego podpisał wicemarszałek Piotr Pilch, natomiast Archidiecezję Przemyską reprezentował ks. prał. Edward Sobolak, Ekonom Archidiecezji i Dyrektor Wydziału Administracyjnego Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, a parafię archikatedralną pw. św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przemyślu reprezentował ks. prał. Mieczysław Rusin.

W piątek, 8 marca 2024 r., w programie „W rytmie wydarzeń” można było usłyszeć relację z podpisania umów dotacyjnych, ale także poznać zakres prac, ich znaczenie dla wiernych i mieszkańców Podkarpacia. Proboszcz przemyskiej Bazyliki Archikatedralnej zauważa, że prace przypadają w 100. rocznicę śmierci św. bp. Józefa Sebastiana Pelczara, który był bardzo zasłużony dla ówczesnej diecezji przemyskiej, ale i dla parafii katedralnej. Zatem prace, które mają zakończyć się do 15 października polecane są szczególnemu orędownictwu św. Pelczara.

Kuria Metropolitalna w Przemyślu

Plac Katedralny 4A
37-700 PRZEMYŚL

 16 678 66 94
kuria@przemyska.pl

czynna:
poniedziałek – piątek
w godz. 9.00 – 13.00

z wyjątkiem dni ustawowo wolnych
i uroczystości kościelnych (więcej…)

Skip to content