Konkurs „Aktywna Parafia”

Katolicka Agencja Informacyjna już po raz czwarty organizuje Konkurs „Aktywna Parafia”. Inicjatywa nagradzania wyróżniających się wspólnot parafialnych zyskała aprobatę i Konkurs odbywa się pod honorowymi patronatami Konferencji Episkopatu Polski oraz Sekretarza Generalnego KEP.

Czwarta edycja ww. konkursu została dziś ogłoszona podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w Sekretariacie KEP. Konkurs ma na celu ukazanie szerszej publiczno- ści, a przede wszystkim mediom, dobra dokonującego się w Kościele, które pozostaje ciche i ukryte. Konkurs eksponuje dynamizm życia parafialnego, dobrą współpracę duchownych i osób świeckich, skalę zaangażowania oraz rolę poszczególnych parafii w tworzenie nie tylko wspólnoty wiernych, ale także lokalnej społeczności. Parafie będą oceniane według następujących kryteriów: praca ewangelizacyjna, pomoc charytatywna, żywotność wspólnot parafialnych, promocja sportu, organizacja wyjazdów i pielgrzymek, profilaktyka zdro- wotna, itp.

Termin przyjmowania zgłoszeń parafii (za zgodą proboszcza) mija 22 maja 2024 r. Poniżej podaję link do strony internetowej, zawierającej szczegółowe informacje oraz for- mularz zgłoszeniowy: https://www.ekai.pl/aktywnaparafia/.

Spośród zgłoszonych parafii wybranych zostanie 10 finalistów. Reprezentacje para- fii, które zakwalifikują się do finału, spotkają się razem na festynie w Warszawie, podczas którego nastąpi ich prezentacja połączona z zawodami sprawnościowymi o tytuł Aktywnej Parafii 2024 r. Rozstrzygnięcie konkursu, połączone z uroczystą galą wręczenia nagród, odbędzie się 15 czerwca 2024 r. w Warszawie.

Konkurs będzie relacjonowany przez KAI na stronie ekai.pl i w IDK. Poniżej podaję link do strony interentowej, za pośrednictwem której można zobaczyć relację z poprzed- niego finału: https://www.youtube.com/watch?v=cEDsfkrMjaI.

Proszę Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozpropagowanie na terenie Archi/Diece- zji konkursu Aktywna Parafia 2024, do którego zaproszone są wszystkie polskie parafie.

Łączę wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiam w Chrystusie Panu

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny
Konferencji Episkopatu Polski

Podobne artykuły

Kalendarium

Ostatnio opublikowane

100. rocznica konsekracji kościoła w Budzowie

Ks. Arcybiskup Adam Szal zainaugurował uroczystości związane z 100. rocznicą konsekracji kościoła w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie (archidiec. krakowska). Zaproszenie Metropolity Przemyskiego do...

Dyspensa w dniu 31 maja

Na piątek w Oktawie Bożego Ciała, 31 maja, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na...

Zmarł śp. Tadeusz Kisiel, tato Księdza Wojciecha Kisiela.

Zmarł śp. Tadeusz Kisiel, tato Księdza Wojciecha Kisiela.Pogrzeb odbędzie się w parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu we wtorek 28 maja. O  godzinie 13.00...

Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych: „Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN”

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN” – to Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych, którzy obradowali w dniach 21-23 maja br. w Stegnie podczas ogólnopolskiego spotkania, które...

Archiwum

Skip to content