abp Adam Szalbp Stanisław Jamrozekabp Józef Michalik

asz_herb_small

METROPOLITA PRZEMYSKI

ABP ADAM SZAL

doktor teologii
członek Rady Episkopatu ds. Misji
Delegat KEP ds Ruchu Światło-Życie

  • 24 grudnia 1953 – urodzony w Wysokiej k. Łańcuta
  • 31 maja 1979 – wyświęcony na kapłana w Przemyślu
  • 16 listopada 2000 – prekonizowany
  • 23 grudnia 2000 – konsekrowany
  • 30 kwietnia 2016 – ustanowiony Arcybiskupem Metropolitą Przemyskim
  • 11 maja 2016 – objął kanonicznie Archidiecezję Przemyską
  • 21 maja 2016 – ingres do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu

Rezyduje:
Plac Katedralny 4a, 37-700 PRZEMYŚL
tel. 16 678 66 94 w. 46

abpASz_foto_info

Herb

BISKUP POMOCNICZY

BP STANISŁAW JAMROZEK

doktor teologii
biskup tytularny Chełmski
wikariusz generalny

  • 5 maja 1960 – urodzony w Rzeszowie
  • 14 czerwca 1989 – wyświęcony na kapłana w Przemyślu
  • 20 kwietnia 2013 – prekonizowany
  • 20 maja 2013 – konsekrowany

Rezyduje:
Plac Katedralny 4a, 37-700 PRZEMYŚL
tel. 16 678 66 94 w. 51

bpSJ_foto_info

Herb

BISKUP SENIOR

ABP JÓZEF MICHALIK

doktor teologii
Konsultor Papieskiej Rady ds. Świeckich

  • 20 kwietnia 1941 – urodzony w Zambrowie (diecezja łomżyńska)
  • 23 maja 1964 – wyświęcony na kapłana w Łomży
  • 1 października 1986 – mianowany ordynariuszem gorzowskim
  • 16 października 1986 – konsekrowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra na Watykanie
  • 17 kwietnia 1993 – ustanowiony Arcybiskupem Metropolitą Przemyskim
  • 30 kwietnia 2016 – ustanowiony Administratorem Apostolskim Archidiecezji Przemyskiej
  • 11 maja 2016 – emerytowany

Rezyduje:
ul. Zamkowa 1, 37-700 PRZEMYŚL