W czwartek, 26 marca 2026 r., abp Adam Szal odwiedził Szkołę Podstawową im. Jana Kochanowskiego w Szówsku. Z tej okazji dzieci przygotowały przedstawienie o świętych czyniących dzieła miłosierdzia: św. o. Pio, św. s. Faustynie, św. Matce Teresie, św. Maksymilian Kolbe, św. Janie Pawle II.
W krótkim przemówieniu metropolita przemyski zaznaczył, jak ważny jest czas Wielkiego Postu, który przygotowuje do przeżywania świąt paschalnych. W dniu wspomnienia liturgicznego Świętego Dobrego Łotra, hierarcha przypomniał, że jest on jednym z patronów archidiecezji przemyskiej.
Odwiedziny społeczności szkolnej w Szówsku wpisane były w program wizytacji kanonicznej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tym samym metropolita przemyski wizytuje parafie należące do dekanatu Jarosław III.
Tekst i zdjęcia: Łukasz Sztolf




















