Strona głównaWydarzeniaMinioneSpotkanie wolontariuszy przygotowujących pielgrzymkę dzieci w Leżajsku

Spotkanie wolontariuszy przygotowujących pielgrzymkę dzieci w Leżajsku

Dwie pierwsze soboty czerwca stały się okazja do przeżywania pielgrzymki dzieci komunijnych, rocznicowych i członków Eucharystycznego Ruchu Młodych. W niedzielę, 23 czerwca 2024 r., w Leżajsku spotkali się wolontariusze i darczyńcy, dzięki którym udało się przygotować wydarzenie.

Tegoroczna Archidiecezjalna pielgrzymka dzieci komunijnych, rocznicowych i członków Eucharystycznego Ruchu Młodych odbywała się już po raz trzeci, w dwóch odsłonach: 1 czerwca przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku i 8 czerwca przy Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu. Każde z tych miejsc zgromadziło ok. 1 500 osób, które skorzystały z zaproszenia do modlitwy i dziękczynienia za dar Komunii Świętej i wspólnego spędzenia czasu przy zabawach na rodzinnych piknikach.

Jednak organizacja takich wydarzeń wymaga zaangażowania wielu ludzi dobrej woli, których i tym razem udało się znaleźć i razem z nimi przygotować cały program. Stąd ich kolejne spotkanie, tym razem w kościele pw. Świętej Trójcy w Leżajsku, gdzie odbyła się modlitwa w intencji wszystkich wolontariuszy i ofiarodawców.

Modlitwie przewodniczył senior Archidiecezji Przemyskiej abp Józef Michalik. W homilii mówił, że przeciwnie do tego, co pokazuje nam dzisiejszy świat, w ludziach jest wiele dobra, ale trzeba dać im możliwość, aby tym dobrem się podzielili. – Jesteśmy tutaj, żeby zauważyć dobro, którego ludzie nie musieli czynić – powiedział abp Michalik. – Chcemy podziękować Panu Bogu za to, że wzbudził wolę promocji dobra, zrobienia czegoś więcej dla innych ludzi.

Spotkanie w leżajskiej Farze oprócz modlitwy, było czasem spotkania i dziękczynienia za poświęcenie i oddanie promocji dobra, przez posługę wolontariuszy i darczyńców.

– Przez kilka miesięcy pracy było mnóstwo, aby przygotować tę pielgrzymkę – powiedział w rozmowie z ks. Maciejem Fladerem, redaktorem Niedzieli Przemyskiej, ks. Witold Orzechowski, odpowiedzialny za Eucharystyczny Ruch Młodych Archidiecezji Przemyskiej i przygotowanie pielgrzymki dzieci.

Z kolei o motywach swojego zaangażowania powiedzieli wolontariusze. – Zawsze Kościół był dla mnie ważny i ta przesłanka, że w tej wspólnocie nie jesteśmy sami, zawsze możemy liczyć na siebie i pomagać. To jest dla mnie naturalne, że chcemy nie tylko brać, ale też się dzielić – powiedział Marcin Czubat.

– To nas jednoczy – dodała Anna Dyrda – Dzieci, które tu przyjechały, miały się dowiedzieć czym na prawdę jest Eucharystia, ale też my, dzięki naszemu zaangażowaniu mogliśmy się także zagłębić w tę tajemnicę.

Dziękczynne spotkanie w Leżajsku stało się tez zapowiedzią, że idea pielgrzymek dzieci komunijnych, rocznicowych i członków Eucharystycznego Ruchu Młodych będzie realizowana także w kolejnych latach.

Stanisław Gęsiorski/RadioFara

Podobne artykuły

Kalendarium

Ostatnio opublikowane

Zmarła Kazimiera Kasperkiewicz, mama ks. prał. Józefa Kasperkiewicza, emeryta zam. w Rymanowie

Zmarła Kazimiera Kasperkiewicz, mama ks. prał. Józefa Kasperkiewicza, emeryta zam. w Rymanowie.Pogrzeb odbędzie się w środę, 17 lipca 2024 r. w kościele parafialnym...

Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji apeluje o udział w misyjnej Akcji św. Krzysztof

Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji bp Jan Piotrowski w komunikacie przed XXV Tygodniem św. Krzysztofa zaapelował o udział w misyjnej „Akcji św. Krzysztof –...

Ulmowie Patronami Podkarpacia

W dniu wspomnienia liturgicznego Błogosławionych Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, w rocznicę zawarcia przez błogosławionych małżonków sakramentu małżeństwa, Sejmik Województwa Podkarpackiego...

7 lipca – Liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Rodziny Ulmów

Rodzina Ulmów poprzez akt beatyfikacji dołączyła do szlachetnego i szerokiego grona synów i córek narodu polskiego, którzy w wiekach dawnych, ale też i we...

Jubileusz 300-lecia parafii i poświęcenie nowego ołtarza w Kaszycach

– Niech ta świadomość, że Kościół zbudowany jest na fundamencie Apostołów, pomoże nam spojrzeć na ołtarz jako miejsce, w którym realizuje się kościół rozumiany jako...

Archiwum

Skip to content