W tym roku Archidiecezja Przemyska wzbogaci się o trzech diakonów i czterech kapłanów. Święceń diakonatu i prezbiteratu udzieli abp. Adam Szal. Dlatego zachęcamy do modlitwy w intencji przyszłych diakonów i kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie w naszej archidiecezji.
W niedzielę, 17 maja 2026 r., o godz. 11:30, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu przez posługę abp. Adama Szala trzech alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu przyjmie święcenia diakonatu.
Święcenia diakonatu otrzymają:
- kl. Jakub Daraż z parafii pw. św. Jana Chrzciciela (Archikatedra) w Przemyślu,
- kl. Karol Kijowski z parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Milczy,
- kl. Kuba Zając z parafii pw. św. Benedykta, Cyryla i Metodego (Kazanów) w Przemyślu.
W sobotę, 23 maja 2026 r., w wigilię Zesłania Ducha Świętego, czterech diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu przyjmie święcenia kapłańskie.
Uroczystej Eucharystii z udzielenia sakramentu święceń prezbiteratu, która będzie celebrowana o godz. 10:00 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, będzie przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski.
Święcenia kapłańskie przyjmą:
- diakon Mateusz Bąk z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy,
- diakon Mateusz Bester z parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Kosinie,
- diakon Gabriel Patrylak z parafii pw. pw. Matki Kościoła w Lubatówce,
- diakon Marek Winiarski z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szówsku.











