Sztuka pt. „Igraszki z diabłem” na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu

92

W mieście wielu wspaniałych kościołów, gdzie co chwilę rozbrzmiewa dźwięk starych, wiekowych dzwonów, w sposób szczególny wybrzmiewają słowa Świętego Jana Pawła II: „Dzwony grają hymny chwały na cześć Pana. Również każdy z nas nosi w sobie taki mały dzwonek, który nazywamy sercem”.

Mamy więc cichą nadzieję, że i tym razem Przemyskie serca nie zawiodą i zabrzmią jednym, zgodnym tonem piękny hymn miłości dla tych, których życie znaczone jest cierpieniem: podopiecznych Centrum Hospicyjno – Opiekuńczego Betania im. Św. Łazarza w Przemyślu. A będzie ku temu nie lada okazja, bo już 17 maja o godzinie 18.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu zostanie wystawiona niezwykła sztuka pt. „Igraszki z diabłem”. Zapraszają aktorzy Małej Sceny Wielkich Serc działającej przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krośnie.

W sztuce usłyszymy bicie niejednego serca: Królewny Disperanty i jej służącej Kasi, która by dostać chłopa, na którego złożyła podanie w diabelskim młynie, musiała wybrać się do samego piekła… Spokojnie, proszę się nie bać, historia ta skończy się dla niej dobrze, nie tak jak dla świątobliwego ojca Scholastyka… ale o tym musicie się już sami przekonać.

Wstęp – cegiełka w cenie 10 zł na rzecz Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego BETANIA im. Św. Łazarza.

Cegiełki w sprzedaży w Archikatedralnym Domu Katolickim „Roma” ul. Grodzka 11 w Przemyślu od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00, sobota 9.00 – 14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem na Zamku Kazimierzowskim.

Poprzedni artykułZaproszenie na Pielgrzymkę Nauczycieli 1-2 lipca 2024 r.
Następny artykułUroczystości ku czci św. Stanisława Biskupa w Krakowie