Strona głównaAbp Adam SzalW Łańcucie rozpoczęło się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

W Łańcucie rozpoczęło się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

Rozpoczęło się 31. Spotkani Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w tym roku odbywa się w Łańcucie i odbywa się pod hasłem „Młodzi nadzieją Kościoła”. W piątek uczestnicy uczestniczyli w celebracji: „Nie trać nadziei”.

Celebracja odbywała się w kościołach stacyjnych, gdzie przewodniczyli im biskupi archidiecezji przemyskiej, a także zaproszeni bp Marian Rojek – ordynariusz zamojsko-lubaczowski oraz bp Grzegorz Suchodolski – przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Celebracja „Nie trać nadziei” miała na celu pokazać uczestnikom SMAP, że źródło nadziei jest w Chrystusie. W czasie nabożeństwa przedstawiciele młodzieży przychodzili do Chrystusa ze swoimi problemami, trudnościami i nałogami. Odpowiedzią na nie było słowo Boże, które przeprowadzało młodych przez bramę nadziei.

W czasie nabożeństwa w kościele farnym w Łańcucie bp Grzegorz Suchodolski mówił w homilii:  – Ta celebracja pokazała trudne życie młodego człowieka dzisiaj, pokazała szeroką gamę różnych lęków i obaw, którymi żyje dzisiaj młody człowiek w tym, wydawało by się ,wspaniałym społeczeństwie XXI w. Dziękuję Wam drodzy młodzi, że stanęliście w prawdzie wobec Boga, co do swojej relacja odnośni do Boga, samych siebie nawzajem, swoich rodziców i swojego ciała. Wiemy, że ten świat jest pogmatwany i często się w nim gubimy, wiemy, że jest w nim pełno zamętu – zauważał bp Suchodolski.

Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży zwrócił uwagę, że ratunek z tej trudnej sytuacji jest w Jezusie Chrystusie: – Jest nadziej w Jezusie Chrystusie, w tym wszystkim co On nam daje – wskazywał biskup. – Jest nadzieja wbrew nadziei, dlatego ta celebracja nosi właśnie taki tytuł: „Nie trać nadziei”. Choć dobrze rozumiem, że Wasze życie jest trudne to chcę Razem z abp Adamem i Waszymi duszpasterzami wołać pokornie do każdego z Was tu obecnych: nie trać nadziei, nie rezygnuj z niej – apelował bp Grzegorz Suchodolski.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej będzie trwało do niedzieli, zakończy je Msza św. posłania, wówczas także abp Adam Szal ogłosi miejsce kolejnego spotkania.

fot. kl. Gabriel Patrylak

Podobne artykuły

Kalendarium

Ostatnio opublikowane

100. rocznica konsekracji kościoła w Budzowie

Ks. Arcybiskup Adam Szal zainaugurował uroczystości związane z 100. rocznicą konsekracji kościoła w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie (archidiec. krakowska). Zaproszenie Metropolity Przemyskiego do...

Dyspensa w dniu 31 maja

Na piątek w Oktawie Bożego Ciała, 31 maja, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na...

Zmarł śp. Tadeusz Kisiel, tato Księdza Wojciecha Kisiela.

Zmarł śp. Tadeusz Kisiel, tato Księdza Wojciecha Kisiela.Pogrzeb odbędzie się w parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu we wtorek 28 maja. O  godzinie 13.00...

Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych: „Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN”

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN” – to Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych, którzy obradowali w dniach 21-23 maja br. w Stegnie podczas ogólnopolskiego spotkania, które...

Archiwum

Skip to content