Strona głównaArchiwalneDołącz do Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej

Dołącz do Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej

Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej to młodzieżowa drużyna kochająca śpiew i muzykę, którą tworzą młodzi począwszy od klasy VI Szkół Podstawowych, młodzież starsza szkół średnich i studenci. Oprawiamy piękną posługą ważne wydarzenia wiary w Archidiecezji Przemyskiej, jak Dzień Papieski, Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) – Leżajsk, 25-27 kwietnia 2025 i inne.

Spotykamy się cztery razy w ciągu roku, by ćwiczyć śpiew i przygotowywać utwory: na feriach, dwa tygodnie przed SMAP, w czerwcu i październiku. Śpiewający w Diakonii Muzycznej zdobywają nieoceniony warsztat wokalny pod kierunkiem dr Moniki Brewczak, dlatego stają się pewną pomocą w parafii: scholach lub w charakterze psałterzysty czy kantora.

Zaproszenie do udziału w Diakonii kierujemy do pojedynczych chętnych młodych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia muzycznej posługi śpiewem oraz do już śpiewających w scholach szkolnych czy parafialnych. Koszt udziału to około 230 zł za każde warsztaty, dlatego prosimy również dorosłych i duszpasterzy o wsparcie młodzieży w tym wymiarze.

Chętnych zapraszamy do zapisywania się na warsztaty Diakonii Muzycznej przez wypełnienie formularza online. Tam są wszystkie niezbędne informacje o warsztatach i dokumenty do pobrania, wypełnienia przez opiekunów prawnych lub samego pełnoletniego, które trzeba przywieźć na warsztaty.

Najbliższe terminy warsztatów muzycznych:
1) 11-13 kwietnia (piątek-Niedzieli Palmowej) w Przemyślu – Repertuar na 32.SMAP cz.II – ZAPISY: TUTAJ
2) 25-27 kwietnia (piątek-Niedziela Miłosierdzia) w Leżajsku – posługa podczas 32.SMAP –
3) 6-8 czerwca (piątek-Niedzieli Zesłania Ducha Świętego) w Przemyślu – pieśni liturgiczne ZAPISY: TUTAJ
4) 10-12 października (piątek-Niedziela Dzień Papieski) – pieśni na Dzień Papieski i SMAP ZAPISY: TUTAJ

Serdecznie zapraszamy!
Dr Monika Brewczak – Dyrygent Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej
Ks. Marcin Wilk – Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży

Podobne artykuły

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio opublikowane

KALWARIA PACŁAWSKA: Abp Szal wziął udział w ekumenicznej modlitwie o pokój

W sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej odbyło się nabożeństwo ekumeniczne „Wołanie o pokój”. - Kiedy widzimy różne zawirowania społeczne, polityczne, narodowościowe,...

Rekolekcje ze św. Ojcem Pio dla kapłanów i zakonników

Rekolekcje ze św. Ojcem Pio dla kapłanów i zakonników, odbędą się w dniach 14-17 września 2026 r., w domu rekolekcyjnym Braci Mniejszy Kapucynów w...

Apel Przewodniczącego KEP w związku z trzęsieniem ziemi w Wenezueli

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC zaapelował do wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi...

Zaproszenie na koncert w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych

Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych „Honorując Sprawiedliwych i Ocalonych. Psalmy z Janem Pawłem II”,...

PRZEMYŚL: Bp Chudzio przewodniczył uroczystościom odpustowym w Archikatedrze

- Święty Jan Chrzciciel uczy nas, że wierność Słowu Bożemu jest ważniejsza niż ludzkie względy i własne bezpieczeństwo - powiedział bp Krzysztof Chudzio w...

Archiwum