Strona głównaAbp Adam SzalMsza św. na zakończenie SMAP

Msza św. na zakończenie SMAP

Uroczystą Mszą Świętą na rynku Łańcuta zakończyło się 31. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Abp Szal zaprasza za rok do Leżajska.

Finał tegorocznego SMAP, który odbył się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia – 7 kwietnia 2024 r. – zgromadził młodzież, kapłanów, siostry zakonne i mieszkańców przy kościele farnym, gdzie rozpoczęła się uroczysta procesja na rynek. Tam, na przygotowanym ołtarzu polowym odbyła się z kolei Msza Święta Posłania, której przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal. Razem z nim obecni byli pozostali pasterze Archidiecezji Przemyskiej: abp senior Józef Michalik, bp Stanisław Jamrozek i bp Krzysztof Chudzio.

Homilię w tym dniu 31. SMAP wygłosił abp Adam Szal. Metropolita Przemyski zaprosił młodych do ponownego spojrzenia na Zmartwychwstanie Chrystusa. – Zmartwychwstały Jezus przychodzi do ludzi, którzy nieraz są z pustymi rękami, tak jak patron naszej archidiecezji św. Dobry Łotr, który na krzyżu doznał Bożego Miłosierdzia – mówił kaznodzieja.

Hierarcha nawiązał także do obchodzonej w tym dniu Niedzieli Miłosierdzia, która jest znakiem szczególnej miłości Boga do człowieka. – Chcemy spotkać Pana Boga, który jest miłosierny i staje przed nami. Papież Franciszek napisał do młodych, że „trzeba, abyśmy kontemplowali Jezusa żywego, zmartwychwstałego i przepełnionego radością, tego który jest Zwycięzcą Śmierci, który jest przyjacielem, który nas kocha i który pragnie żyć wśród nas”.

W swojej refleksji abp Szal znalazł także miejsce dla wizerunku Jezusa Miłosiernego oraz obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– Miłosierdzie Boże to miłość Boga objawiona w Sercu Jezusa – podkreślił Metropolita Przemyski. – Z przeżytych nabożeństw możemy wynieść wniosek, że najbardziej boli wzgardzona miłość. Ta wzgardzona miłość boleśnie rani Chrystusa, ale także nasze serca. Dzisiaj Chrystus zaprasza nas do sobie: „Przyjdźcie do mnie wszyscy zranieni, obarczenie różnymi niedoskonałościami, grzechami, słabościami”.

Kaznodzieja zaprosił zgromadzonych na liturgii, by swoim życiem głosić Dobrą Nowinę. – Tak jak apostołowie poszli na cały świat poruszeni słowami Chrystusa, naszego Zbawiciela.

Na zakończenie Mszy Świętej i po wyrażeniu wdzięczności wszystkim organizatorom wydarzenia, przyszedł czas na najważniejszą informację, czyli ogłoszenie SMAP 2025. Za rok młodych gościć będą mieszkańcy Leżajska, dlatego też głos zabrał ks. Marek Cisek, proboszcz parafii farnej w Leżajsku.

Warto dodać, że ostatni dzień Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej zgromadził młodych już o poranku w szkoła na modlitwie Jutrznią oraz na spotkaniu w małych grupach dzielenia.

Stanisław Gęsiorski/RadioFara

fot. kl. Gabriel Patrylak

Podobne artykuły

Kalendarium

Ostatnio opublikowane

100. rocznica konsekracji kościoła w Budzowie

Ks. Arcybiskup Adam Szal zainaugurował uroczystości związane z 100. rocznicą konsekracji kościoła w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie (archidiec. krakowska). Zaproszenie Metropolity Przemyskiego do...

Dyspensa w dniu 31 maja

Na piątek w Oktawie Bożego Ciała, 31 maja, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na...

Zmarł śp. Tadeusz Kisiel, tato Księdza Wojciecha Kisiela.

Zmarł śp. Tadeusz Kisiel, tato Księdza Wojciecha Kisiela.Pogrzeb odbędzie się w parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu we wtorek 28 maja. O  godzinie 13.00...

Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych: „Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN”

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN” – to Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych, którzy obradowali w dniach 21-23 maja br. w Stegnie podczas ogólnopolskiego spotkania, które...

Archiwum

Skip to content